Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Rafael Kubelík - koncert k 110. výročí narození
6/27/24
V Býchorech na Kolínsku oslavili 110. výročí narození houslisty Rafaela Kubelíka.
9/24/14
Zpravodajství: televize - video
V sobotu 13. září se v Polepech konalo "pruhované posvícení".
9/13/14
Zpravodajství: televize - video
Divadelní festival J. G. Deburau probíhal v Kolíně 4. a 5. září 2014.
9/9/14
Zpravodajství: televize - video
Na kolínském centrálním hřbitově jsou pochovány významné české osobnosti, mj. František Kmoch, Jaromír Funke nebo Josef Sudek. Jejich hroby se v současné době stávají významnou turistickou atrakcí. Láká na ně i nově vydaná příručka města Kolína. Další zajímavostí na kolínském hřbitově je novogotická hrobka z konce 19. století. První prohlídku známých hrobů uspořádala skupina "Máme rádi Kolín". Podle jejích členů byli mnozí návštěvníci i z řad kolínských rodáků velmi překvapeni, jaké osobnosti spojily s Kolínem svůj život.
9/2/14
Zpravodajství: televize - video
Poslední srpnové pondělí bylo ve sklepení radnice slavnostně otevřeno kolínské lapidárium. Na úpravě sklepních prostor měl velkou zásluhu Mgr. Pavel Raidl, který přivedl vedení města na nápad vybudovat v Kolíně lapidárium. Vystavené exponáty se původně nacházely v chrámu sv. Bartoloměje, pochází z morového sloupu a kašny na náměstí. Zájemci o prohlídku si mohou zapůjčit klíče během úředních hodin v podatelně radnice.
9/2/14
Zpravodajství: televize - video
Třetí červencovou neděli se na Kmochově ostrově uskutečnil již 7. ročník beat festivalu. Jedná se o soutěž regionálních kapel, které se střetly o celkovou sumu 100 000 korun. Na festivalu vystoupily mj. kapely Arakain, Eddie Styl nebo vítěz loňského ročníku kapela Natřije. O vítězi rozhodla odborná porota, která je tvořena zástupci TPCA, moderátorem Vasilem Fridrichem, hudebním publicistou Iljou Kučerou a ředitelem MSD Kolín Zdeňkem Hejdukem. Na volbě vítěze se podíleli i diváci. U publika zvítězila kapela Bastilla, odborná porota vybrala kapelu Kryonit.
vybrat z archivu »