Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
4/19/14
Zpravodajství: televize - video
V kolínském divadle proběhl koncert učitelů ZUŠ Františka Kmocha. Koncert dokázal, že žáci jsou v dobrých rukou a mají se od svých učitelů co učit. Zazněly skladby od různých autorů, na závěr mohli návštěvníci slyšet celý sbor. Na koncert se přišlo podívat asi 300 posluchačů. Dirigentem byl Mgr. Samandari.
4/13/14
Zpravodajství: televize - video
V Kolíně byl vyhlášen čtenář roku.
4/8/14
Zpravodajství: televize - video
Ve čtvrtek 20. března se v kolínském Domě dětí a mládeže konalo oblastní kolo soutěže mateřských škol Mateřinka. Mateřská škola Pohádka toto kolo pořádá na Kolínsku již potřetí. Z oblastní soutěže se pak postupuje do celostátního kola v Nymburce. V Kolíně se soutěže účastnily mateřské školy z Kolínska, Kutnohorska, Uhlířských Janovic, z Nymburska a Pardubicka.
4/2/14
Zpravodajství: televize - video

Poničená omítka nebo zanesené svody na chrámu sv. Bartoloměje. To nejsou jediné škody, které holubi v Kolíně způsobili. Po letošní teplé zimě se jejich populace ještě více rozrostla. Zástupci MÚ tak řeší jejich možnou likvidaci. Nejvíce holubů se nachází v historické části města. Na střechách tamních domů byly rozmístěny klece pro jejich odchyt. Ptáci pak končí na stolech veterinářů nebo jsou rovnou zahubeni. Město v této souvislosti vydalo vyhlášku, která zakazuje jejich krmení. Město předpokládá, že se do konce roku podaří snížit holubí populaci až o 2 000 jedinců.

vybrat z archivu »