Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
8/31/13
Zpravodajství: televize - video
Program městských slavností v Kolíně byl zahájen příchodem slavnostního průvodu na Karlovo náměstí. Poté proběhla pravoslavná bohoslužba ruských vojsk. Celá akce se nesla v duchu počátku 19. století. Hlavní program připomněl dvousté výročí návštěvy ruského cara Alexandra I. v Kolíně. Došlo i na rekonstrukci vojenského střetnutí ruských a francouzských vojsk. Po celé délce Kmochova ostrova byly k vidění různé atrakce, mj. kejklíři, řemeslné stánky a sokolník. Na celé akci se podílelo 13 skupin historického šermu z celé ČR.
8/28/13
Zpravodajství: televize - video
Na Kmochově ostrově v Kolíně se uskutečnil již 16. ročník hudebního festivalu Natruc. Letos hostil na třicet kapel a interpretů. Byli mezi nimi např. UDG, Visací zámek či Kamil Střihavka. Program se odehrával na třech pódiích. Hlavním tahákem byla skupina Tata Bojs, která v Kolíně vystoupila vůbec poprvé. Pořadatelé akce tentokrát přilákali do Kolína na čtyři tisíce lidí, kteří se po celou dobu výtečně bavili. A o to šlo především.
8/21/13
Zpravodajství: televize - video
Na konci července se rada středočeského kraje shodla na tom, že gotická tvrz v Hradeníně projde rekonstrukcí. Tomuto rozhodnutí předcházelo odkoupení majetku od původních majitelů a dva roky jednání. Na prvotní úpravy kraj zatím vyčlenil částku tři miliony korun. Kompletní rekonstrukce by ale měla vyjít až na 50 milionů.
8/19/13
Zpravodajství: televize - video
Kolínský obchvat byl otevřen v prosinci roku 2012. Od té doby sice ulevil provozu ve městě, ale také obyvatelům způsobil nepříjemnosti s hlukem. Mezi nejvíce postižené oblasti patří Polepy, Výfuk a Štítary. Občané těchto lokalit se rozhodli bojovat proti hluku peticí. Ta má zatím 150 podpisů.
8/9/13
Zpravodajství: televize - video
Discgolf vznikl v 70. letech v USA a od té doby se rozšířil do celého světa. Minulý rok bylo sportoviště tohoto druhu otevřeno i v Kolíně. Během dvanácti měsíců si sport ve městě oblíbilo mnoho lidí, pořádají se dokonce discgolfové turnaje. Jeden takový uspořádal klub Plováci Hunters Kolín.
8/2/13
Zpravodajství: televize - video
Zpěv, bicí, elektrická kytara a basová kytara jsou znaky jedné z nejpopulárnějších kapel na Kolínsku 'Alžbětiny Sosny'. Skupina vznikla v roce2008 a funguje v seskupení čtyř členů. Během své pětileté kariéry vydaly Alžbětiny Sosny jedno debutové album s názvem 'Tobě'. K němu skupina natočila i hudební klip. Její české texty vyprávějí příběhy o lásce, životě, smutku i o politice.
vybrat z archivu »