Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
6/29/13
Zpravodajství: televize - video
Baráčníci z celé České republiky oslavovali v Kolíně 140 let od jejich založení. Jejich spolek má především vlastenecko-dobročinné poslání. Udržuje národní zvyky a v posledních dnech finančně přispěl i na důsledky povodní. Během slavnostního zasedání v Městském společenském domě byly předány pamětní medaile a čestná uznání. Součástí programu bylo i podrobné vylíčení celé stočtyřicetileté historie spolku a nechyběla ani ukázka taneční České besedy.
6/25/13
Zpravodajství: televize - video
Tématem večerního koncertu v kolínském městském divadle byl hudební génius Ludwig van Beethoven. Zazněly zde ukázky z mistrovy slavné Jarní 5. sonáty a z mnoha dalších. V netradičním pojetí bylo možné slyšet Beethovenovy sonáty v podání Gabriely Demeterové na housle, kterou na klavír doprovodil Luděk Šabaka.
6/14/13
Zpravodajství: televize - video
Sledujte naše internetové zpravodajství na www.televizekolin.org
6/12/13
Zpravodajství: televize - video
Křečhoř, vesnička poblíž Kolína, zažila 1. června nevídanou akci. Šlo o první ročník festivalu s názvem Rockolovna. Mezi interprety vystoupily například indie rockpopová kapela The Roundies, folková skupina VAN, jazz rock’n’rollová kapela Kronos Combo. Nakonec ožilo slavné australské uskupení pod taktovkou kolínských AC/DC Revival. První ročník festivalu se vydařil, atmosféra byla skvělá.
6/10/13
Zpravodajství: televize - video
Více než sedmdesát atrakcí a spoustu dalších doprovodných akcí si mohly především děti vyzkoušet v sobotu 4. května při tradiční akci Oregon dětem, kterou pořádal tábornický klub Oregon. Každý účastník obdržel soutěžní číslo a na stanovištích získal za splněný úkol razítko. Za razítka si pak mohl vybrat hodnotné ceny.
6/7/13
Zpravodajství: televize - video
V kolínském lesoparku Borky se konal již osmý ročník akce Den Země, tradičně pořádaný tábornickým klubem Arnika. Hlavním cílem je osvěta pro místní i zájemce z blízkého okolí v oblasti ekologie, ochrany přírody a správného životního stylu, jak prozradila Gabriela Černá z klubu Arnika.
6/4/13
Zpravodajství: televize - video
Gymnázium Kolín připravuje již popáté anglicko-české divadelní představení. Má název Šumař na střeše a zapojila se do něj většina studentů 2. ročníku gymnázia. Zkoušky probíhají v budově školy, představení se začalo nacvičovat již od září minulého roku. Kromě herců vystupují ve hře i členové gymnaziálního pěveckého souboru. PremiGymnázium Kolín připravuje již popáté anglicko-české divadelní představení. Má název Šumař na střeše a zapojila se do něj většina studentů 2. ročníku gymnázia. Zkoušky probíhají v budově školy, představení se začalo nacvičovat již od září minulého roku. Kromě herců vystupují ve hře i členové gymnaziálního pěveckého souboru. Premiéra se uskuteční 7. června od 18:00 v budově Domu dětí a mládeže Kolín. éra se uskuteční 7. června od 18:00 v budově Domu dětí a mládeže Kolín. 
vybrat z archivu »