Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
5/31/13
Zpravodajství: televize - video
V Kolíně se uskutečnil hudební festival Southern Rock and Blues. Program byl rozdělen na dvě části, odpolední a večerní. Každá proběhla na jiném místě. Cílem festivalu bylo přiblížit muziku Southern rock a blues běžnému posluchači. V Čechách jsou to menšinové žánry. Odpolední část probíhala pod otevřeným nebem, kde si diváci vyslechli produkci několika kapel. Večerní program v Městském společenském domě byl plný zajímavých hostů. Hlavní hvězdou byla Magda Pistorczik z Polska. Na festivalu se tak představilo osm kapel.
5/27/13
Zpravodajství: televize - video
Druhou květnovou středu se v Kolíně konal 17. ročník Dne záchranářů. Slavnost pořádalo samo město Kolín v čele se starostou. Po oficiální akci ožilo centrum města i blízké okolí přehlídkou záchranářských postupů a techniky. Ukázky probíhaly na střelnici za nemocnicí, ve vojenském prostoru Třídvorská, na Kmochově ostrově a na Zálabí u lávky.
5/15/13
Zpravodajství: televize - video
Skupina historického šermu Páni z Kolína předvedla rekonstrukci dobývání Vídně Turky, které proběhlo v roce 1683. Letos již po osmnácté byly na kolínské jízdárně k vidění ukázky z bitvy. Přípravy na tuto akci trvaly zhruba půl roku a mimo jiné zahrnovaly návrh a zhotovení kulis a kostýmů, výběr zbraní nebo nácvik bojových scén. Atmosféru dotvářelo i dobové tržiště. Celá akce začala průvodem vojenských oddílů (zhruba tři stovky vojáků v historických kostýmech) přes město Kolín. Samotné "dobývání" Vídně pak přilákalo na dva tisíce lidí.            
5/6/13
Zpravodajství: televize - video
Městský společenský dům v Kolíně hostil výstavu o životním prostředí, která se snažila přiblížit českou přírodu dětem i dospělým. Pořádání se ujal odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Kolín. Výstava má formu soutěže s pětadvaceti stanovišti, kde děti odpovídají na různé otázky a řeší množství úkolů. Návštěvníci mimo jiné viděli trofeje z honů, seznámili se se základy rybářství, poučili se v třídění odpadu apod. Výstavu navštívily na čtyři tisíce lidí.
5/3/13
Zpravodajství: televize - video
V obřadní síni kolínské radnice proběhlo předání historicky první Ceny města Kolína. Cenu obdržel výtvarník a dlouholetý ředitel Základní umělecké školy v Kolíně Pavel Rajdl. Součástí ceny byl i symbolický šek na částku 10 tisíc korun, kterou oceněný věnoval na kulturní účely města Kolína. Smyslem nově vzniklé ceny je připomenout úspěch a zásluhy kolínských osobností.
vybrat z archivu »