Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
2/28/13
Zpravodajství: televize - video
V obřadní síni kolínské radnice bylo předáno junákovi Petru Zárubovi vyznamenání. Jednalo se o výjimečné skautské ocenění s názvem Lví skaut. Jde o nejvyšší vyznamenání skauta ve skautském věku, který trvá od 5. do 9. třídy základní školy. Skauty životem provází knížka Skautská stezka, která obsahuje úkoly. Splněním všech úkolů dojde skaut na konec vytyčené stezky. Petr Záruba dosáhl 2. stupně stezky, splnil deset odborných zkoušek a je také dlouhodobě nejlepším skautem.
2/26/13
Zpravodajství: televize - video
Svůdné pohyby tanečnic, rytmická hudba a přísní porotci – to vše vytvořilo atmosféru již padesátého ročníku Memoriálu Bohuslava Matiáše. Pořádal se v Domě dětí a mládeže a přilákal desítky tanečníků. Úroveň tanečních párů je v celé České republice rozdělená do tříd. Nejvyšší je A a nejnižší je D. Na tomto memoriálu soutěžily třídy B, C a D. Porota hodnotí hlavně dodržování rytmu a charakteru tance.
2/14/13
Zpravodajství: televize - video
Kolínský obchvat byl otevřen v prosinci 2012. Na místě jeho výstavby pracovali kromě dělníků i archeologové. To, co našli, je možné si prohlédnout v Regionálním muzeu Kolín. Výstava Cesta napříč časem a krajinou zachycuje mimo jiné pozůstatky sídlišť a pohřebišť v daném regionu. Velkým překvapením bylo nalezení rondelů. K významným nálezům také patří keramické plastiky. K výstavě byl vydán i reprezentativní barevný katalog.
2/1/13
Zpravodajství: televize - video

V kolínské Městské knihovně se v lednu uskutečnila výstava humoristy Jaroslava Skoupého. Autor zde představil své akryly. Podstatu svého humoru vidí právě v úmyslné jednoduchosti svých obrazů. Skoupý se do širšího povědomí zapsal jako autor námětů pro kreslené vtipy. Spolu s kreslířem Novákem vytváří nezaměnitelný humor už od 80. let 20. století. Náměty čerpá z běžného života a od toho se odvíjejí i názvy jeho obrazů, kterých na výstavě představil kolem šedesáti. Skoupého lednová výstava tak pobavila návštěvníky, a to nejen z Kolína.

vybrat z archivu »