4/4/24
Ukliďme Česko na kolínském sídlišti.
10/26/12
Zpravodajství: televize - video
Návštěvníci Zvánovic u Kostelce nad Černými Lesy strávili příjemné odpoledne při svatohavelském posvícení. Každý si mohl dát něco dobrého k jídlu a poslechnout si českou muziku. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili i řadu soutěží. Dospělí si mohli vyzkoušet krájení cibule, děti soutěžili v pojídání ovocných knedlíků. Hlavní atrakcí byl tzv. Zvánovický mls, v němž soutěžily místní hospodyňky s rodinnými recepty.
10/23/12

Kam po základní škole? Přesně takovou otázku si teď pokládají žáci devátých tříd. S výběrem by jim měla pomoci burza škol. Celkem 72 gymnázií, odborných středních škol a učilišť ze Středočeského kraje představilo své informační stánky na ploše městského společenského domu v Kolíně.

10/17/12
Sedmého října se utkalo devět mateřských školek na fotbalovém hřišti v Jestřabí Lhotě. Kvůli nepříznivému počasí se soutěžilo v pěti disciplínách, například v hodu na přesnost či v překážkové dráze. Cílem akce bylo přivést děti k pohybu a sportování. Povzbudit malé "olympioniky" přišli mimo jiné i jejich rodiče. Každý závodník po skončení olympiády získal diplom, medaili i sladkou odměnu.
10/9/12
Mistrovství Čech juniorů a juniorek se konalo na atletickém stadionu v Kolíně. 12 klukovských a 13 dívčích družstev se utkalo v 19 disciplínách. Na startu se objevili nejlepší junioři a juniorky a také několik dorostenců. Bojovalo se o postup na mistrovství ČR, do kterého postupovalo vždy pět týmů. Dařilo se i kolínským juniorům a juniorkám, kteří postoupili do MČR. Zde obsadili páté a třetí místo.
10/3/12
Kolínský zámek patří mezi opomíjené památky. V rámci Dnů evropského dědictví proto měli návštěvníci možnost bezplatné prohlídky celého areálu. Dny evropského dědictví jsou společným projektem Rady Evropy a Evropské komise. Cílem je posílení historického povědomí. Akce se koná každý rok v září po celé Evropě. V ČR se uskutečňuje od roku 1991. Kolínský zámek byl využíván i jako pivovar, který zanikl v 80. letech 20. století. Od roku 2000 je zámek postupně rekonstruován.