Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
7/29/12
Zpravodajství: televize - video
Fotbal je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě. Ten kolínský má dlouholetou tradici. Letos oslavil sto let od svého vzniku a k výročí si nadělil postup do české fotbalové ligy. Mužstvo trénuje v posledních šesti měsících pod dohledem trenéra Romana Veselého. Jeho tréninky jsou založeny hlavně na práci s míčem.
7/27/12
Zpravodajství: televize - video
Na letišti ve Zbraslavicích se 14. července konal celorepublikový sraz vozů Aero 50. Tyto vozy byly vlajkovou lodí prvorepublikové československé automobilky Aero. Jedná se o limuzínu s dvoulitrovým čtyřválcovým dvoutaktním motorem. Firma Aero se zabývala výrobou vozů od roku 1928 do roku 1951.
7/16/12
Zpravodajství: televize - video
Žáci základních škol si mohli vyzkoušet své znalosti ve 25. ročníku soutěže Mladý zahrádkář, která se konala v Domě dětí a mládeže Kolín. Soutěžilo se v rozpoznávání rostlin a semínek, ale vědomostnímu testu se nikdo nevyhnul. Vítězové postupují do dalšího kola, které se koná každý rok jinde. Letos to bude v Klatovech.
7/12/12
Zpravodajství: televize - video
V těchto dnech je hlavní atrakcí Kolínské řepařské drážky lokomotiva MI-611 z roku 1916. V době první světové války sloužila k zásobování na frontách, po skončení bojů byly lokomotivy tohoto druhu zabaveny spojenci a rozvezeny do mnoha zemí světa, hlavně do Afriky a Asie. Trvalo 50 let, než se lokomotiva dostala zpět do Evropy. V Kolíně byla zrenovována a absolvuje zde zkušební provoz. Původní obnovená drážka měřila 1,5 kilometru, s dalšími renovacemi délka narůstala a tak se dnes mohou návštěvníci svézt na dráze dlouhé 3,5 kilometru.
7/11/12
Zpravodajství: televize - video
30. června bylo možné v Poděbradech na kolonádě shlédnout nečekanou akci Flashmob z kolínské taneční akademie Duende. Jde o bleskovou zábavní akci, při které se pustí do tance skupina lidí a ostatní se k nim postupně přidávají. Celá akce musí být předen nacvičená a načasovaná. Flashmob v Poděbradech trval pouhých 6 minut a byl složen z pěti tanců.
7/5/12
Zpravodajství: televize - video
Sbor dobrovolných hasičů v Býchorech má pro obec velký přínos. Celoročně se stará o kulturní dění, práci s mládeží a hasičskou techniku. V sobotu tento sbor oslavil 100 let od svého založení. Akce začala odhalením praporu a průvodem k pomníku padlých. Hlavní náplní tohoto dne byly závody hasičských sborů.
7/4/12
Zpravodajství: televize - video

Občanské sdružení Nebovidská tvrz uspořádalo akci s názvem Středověk na tvrzi. Diváci se mohli těšit například na ukázky dobových řemesel, ale také se osvěžit v dobové krčmě. Pro děti byl vytvořen vlastní koutek, kde si mohly vyzkoušet střelbu z luku a z kuše. Také si mohly vytvořit vlastní výrobky.

7/3/12
Zpravodajství: televize - video

Grantový program TPCA Partnerství pro Kolínsko vznikl v roce 2005 s cílem přispívat k rozvoji kolínského regionu. V letošním, osmém, ročníku tohoto programu bylo vybráno 15 veřejně prospěšných projektů, které byly podpořeny částkou 4 miliony korun. Projekty jsou rozděleny do tří důležitých oblastí: Životní prostředí, Bezpečná doprava a Vzájemné soužití.

vybrat z archivu »