Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
10/28/11
Zpravodajství: televize - video
Město Kolín a Středočeský kraj jsou stále ve sporu o budovu kolínského gymnázia. Budovu vlastní město, které však na rekonstrukci chátrající budovy dostatečné finance nemá. Hejtmanství navrhuje, aby město objekt bezúplatně převedlo do majetku kraje, který by potřebných zhruba 50 milionů na generální rekonstrukci našel. Vedení Kolína však s krajem nesouhlasí a chce, aby budovu zřizovalo město.

Samotný středočeský hejtman chtěl studentům a učitelům gymnázia celou situaci vyjasnit a proto v budově školy uspořádal přednášku na toto téma. Názory studentů a učitelů na jeho vystoupení však byly často kritické. Hejtman přislíbil, že pokud se budova stane majetkem kraje, mohla by být do dvou let zrekonstruovaná.
10/27/11
Zpravodajství: televize - video
16. října se v Kolíně uskutečnilo zahájení první filmové části festivalu Devět bran. Projekt vznikl v roce 2000, za cíl si dal přiblížit lidem česko-německo-židovskou kulturu, jak informoval pořadatel Pavel Chalupa. Jako zahajovací představení byla pro diváky připravena hra Návštěvy u pana Greena, která v hlavních rolích se Stanislavem Zindulkou a Matějem Hádkem vypráví o následky 2. světové války na židech.
10/19/11
Zpravodajství: televize - video
Čtrnáctiletá cyklistka Daniela Březinová se už přes pět let věnuje cyklistice na horských kolech. Letos v srpnu si na konto připsala velký úspěch, když v Rakousku vyhrála mistrovství Evropy. Hlavní psychickou oporou je pro Danielu její otec, který ji doprovází na všechny závody. Přes zimu nabírá mladá cyklistka fyzickou kondici, aby mohla na přelomu března a dubna začít se závody.
10/18/11
Zpravodajství: televize - video
V sobotu 15. října se na kolínském náměstí konal v pořadí již třetí farmářský trh. Své zboží nabízelo třiadvacet prodejců z různých koutů Česka. Návštěvníci si mohli zakoupit ovoce, zeleninu, pečivo, květiny, masné výrobky, sýry ale například i dřevěné hračky. Organizátoři předpokládají, že by se další farmářský trh mohl konat v listopadu.
10/12/11
Zpravodajství: televize - video
Mladí sociální demokraté se sešli ve Velkém Oseku.
10/5/11
Zpravodajství: televize - video
V sobotu 1. října se uskutečnil soutěžní den Alíkoviny v kolínském areálu Borky, zúčastnilo se přes 30 pejsků se svými majiteli. Soutěžili v disciplinách "Ukaž, co umíš", "Psí karneval", "Dítě a pes – kterak jim to spolu sluší" a dále v disciplině "Překážková dráha", která byla rozdělena pro velké a malé psy. V každé kategorii bylo vyhodnoceno pořadí na prvních třech místech. Akce byla zároveň oslavou výročí 10 let od založení kolínského útulku Alíkov.
vybrat z archivu »