Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
9/27/11
Zpravodajství: televize - video
Teprve druhý ročník mezinárodního festivalu Gurmánfest se uskutečnil 17. září v Kolíně. Na náměstí vyrostla spousta stánků, ve kterých hotelové školy vařily různé pokrmy a potom je nabízely návštěvníkům. Kromě českých kuchařů se tu objevili také ti slovenští a maďarští. Jedním z návštěvníků byl i středočeský hejtman David Rath.
9/23/11
Zpravodajství: televize - video
Čtrnáct posádek vyrazilo do boje o putovní pohár starosty města Kolína. Posádky dračích lodí soutěžily na trati dlouhé dvě stě metrů. Soutěžící získávali body za umístění v první a druhé plavbě a podle těchto bodů se rozhodovalo o konečném umístění. Nejlepšího času dosáhl tým RK Dragoon z Jablonce nad Nisou, který projel trať za padesát čtyři sekund. Novinkou letošního ročníku byl závod na tisíc metrů, který vyhrál vítěz předchozího závodu RK Dragoon z Jablonce nad Nisou.
9/22/11
Zpravodajství: televize - video
Tragická událost nedaleko ruské Jaroslavle, při které zemřeli tři čeští hokejisté (Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček), dojala snad celou Evropu. Kolínští obyvatelé svou soustrast vyjádřili na Karlově náměstí. Ke kašně na zmiňovaném náměstí lidé položili přes 200 svíček.
9/13/11
Zpravodajství: televize - video
V sobotu 27. srpna proběhl v Kolíně 14. ročník Festivalu Natruc. Dějištěm festivalu byl kolínský Kmochův ostrov, na který přišlo na tři tisíce diváků. Amfiteátr byl i přes nepříliš dobré počasí zaplněn. Návštěvníci mohli zhlédnout vystoupení především českých interpretů. Mezi nimi byla Anna K., Sto zvířat, UDG nebo Xindl X.
9/8/11
Zpravodajství: televize - video
Na konci prázdnin proběhl v kolínském amfiteátru 1. Kolínský festival filmů, diváci mohli shlédnout filmy Mamma Mia!, Kajínek a Já padouch. Program obsahoval i doplňkové akce jako živou hudbu a během sobotního odpoledne probíhal v rámci projektu 'Rozhlédni se' Dětský den, kdy se děti seznamovaly s používáním reflexních materiálů, s nošením cyklistické přílby a učily se správně při poutat bezpečnostními pásy. Festival během tří dnů navštívilo přibližně tisíc diváků, organizátoři byli spokojeni i počasím.
vybrat z archivu »