Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
7/26/11
Zpravodajství: televize - video
V Kolíně se v sobotu 16. července sešli příznivci tvrdé hudby již na 4. ročníku TPCA  Beat Festivalu. Jako hosté byly pozvány kapely Vypsaná fixa, Medvěd 009, ŠKWOR a vítězové minulého ročníku ROXOR a SEK JSI BOMBÓNKY. Letos o cenu diváků a o cenu odborné poroty bojovalo osm soutěžních kapel. Výtěžek z vybraného vstupného i letos poputuje na dobročinné účely.
7/18/11
Zpravodajství: televize - video
Dominantou Kolínského Zálabí je hranolová pozdně gotická věž Práchovna, která se tyčí na skále nad pravým břehem Labe. Ze zmínek v písemných pramenech vyplývá, že v 16. a v 17. století sloužila kromě svého pevnostního účelu také jako vodárna a strážní věž, z níž bylo možné kontrolovat plavbu na Labi. Později zde bylo umístěno skladiště střelného prachu, z čehož byl odvozen současný název věže.
7/13/11
Zpravodajství: televize - video
Tenisový klub pod názvem Law Tenis Club neboli LTC vznikl v roce 1905, jeho zakladatelem byl kolínský učitel pan Berger. LTC si pronajal pozemek na Zálabí naproti dnešnímu zimnímu stadionu v prostorách bývalé korkárny. V roce 1925 vznikly kurty na místě, kde je současný tenisový areál. Současný kolínský tenis se oproti dřívějším dobám liší počtem závodních tenistů. V roce 1985 byla na místě asfaltového dvorce postavena během 6 měsíců tenisová hala. V současné době má klub deset kurtů a jeden kurt právě v této hale.
7/7/11
Zpravodajství: televize - video

1. července se na fotbalovém hřišti ve Třech Dvorech uskutečnila pohádková stezka pro děti u příležitosti zahájení prázdnin. Na akci se podílela obec Tři Dvory a zájmové organizace z celé obce. Příprava zabrala celý týden. Organizátoři vymýšleli disciplíny, sháněli kostýmy a další potřebné věci. Děti si vyzkoušely své dovednosti v deseti disciplínách. Nejobtížnější bylo chození na chůdách a nejoblíbenější nafukování balonků. Počasí se vydařilo, a tak byli spokojeni rodiče a pochopitelně i děti.

vybrat z archivu »