Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
5/31/11
Zpravodajství: televize - video

Centrum Kolína žilo osmého května ve znamení Dne záchranářů. Celý den se odehrál na náměstí a Kmochově ostrově. Program začal pietní vzpomínkou u pomníku Padlých. Součástí programu byla i výstava v kolínském Městském kulturním domě. Největším lákadlem pro diváky byl odpolední program na Kmochově ostrově. K vidění byla historická hasicí technika z Kolína i okolí. V tamějším amfiteátru zároveň probíhaly ukázky vyprošťování z havarovaného auta. V programu dále vystoupily mažoretky, hudební skupiny a nechyběl ani závěrečný ohňostroj.

5/26/11
Zpravodajství: televize - video

Horký sobotní den 21. května probíhal ve Veltrubech poblíž Kolína v duchu staročeských májů. Při této příležitosti bylo slavnostně otevřeno nové hřiště, u kterého májová družina začala svůj průvod a tím zahájila celou akci. Během průvodu mládežníci předváděli nacvičené tanečky, s jejich nacvičováním začali zhruba měsíc před akcí. Pro stavbu májky se nejčastěji používají jehličnany, stavění májky má přenést do vesnice lesního ducha a zajistit jeho požehnání. Někdy se také staví malé májky před domy jako vyjádření úcty nebo vyznání lásky dívce. Průvod prošel celou vesnicí a zastavil se u osmdesáti domů s májkami.

5/22/11
Zpravodajství: televize - video

V obci Hluboký Důl poblíž Kolína se 14. května otevíralo dětské hřiště. Otevření proběhlo v rámci dětského dne. Děti si tak mohly vyzkoušet nejen nové prolézačky, ale také si mohly zazávodit ve skákání v pytlích, nebo si vyzkoušet střelbu na terč. Hřiště je určeno pro děti od tří let a jeho výstavba trvala pouze jeden týden. Vedení obce doufá, že ho budou využívat i děti z okolních vesnic.

5/17/11
Zpravodajství: televize - video

Loď Kolinea, která přes zimu kotvila u Kmochova ostrova, letos 6. května poprvé vyplula. Vydala se do Osečka, kde bylo v rámci této plavby otevřeno nové přístavní molo. K novému molu plula loď přes Velký Osek a Klavary. Molo bylo dotováno z nadace Partnerství pro Kolínsko a stálo 400 tisíc korun.

5/13/11
Zpravodajství: televize - video

7. května se na Kolínském Zálabí poblíž atletického stadionu konal již šestý ročník setkání kolínských skautů s rodiči. Součástí setkání byl křest nového vozidla pro potřeby skautů a skautské atletické závody. Celé skautské odpoledne bylo doprovázeno grilováním prasete.

5/6/11
Zpravodajství: televize - video

Projekt Po stopách Davidovy hvězdy začal vernisáží 28. dubna. Popisuje židovskou komunitu na Kolínsku od středověku po 20. století. Centrem tohoto dění je barokní synagoga, která patří mezi ty nejvýznamnější v Čechách. Návštěvníci mohou shlédnout dobové fotografie a exponáty popisující židovskou obec.

vybrat z archivu »