Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
4/29/11
Zpravodajství: televize - video

Kolínská skupina historického šermu Páni z Kolína zahájila výstavu zbraní, zbroje, přílbic, historických oděvů, ale i cínového nádobí, nožů či bajonetů. Součástí výstavy je i expozice zachycující skupinu od jejího vzniku v roce 1991 až po současnost. Na vernisáži zazněly i ukázky dobové hudby. Skupina sama se podílí i na natáčení řady filmových projektů, naposled pohádky Zdeňka Trošky Čertova nevěsta.

4/20/11
Zpravodajství: televize - video

Kolínská tělocvična hostila v rámci Kolín cupu 2011 milovníky bojového umění zvaného taekwondo. Závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku a technického stupně. Kromě soutěže v individuální kategorii se soutěžilo také ve vystoupení párů a trojic. To kladlo nároky především na synchronizaci pohybů. Závodů se zúčastnilo celkem 125 závodníků. Jako doprovodný program mohli diváci vidět ukázku korejských bojových umění.

4/14/11
Zpravodajství: televize - video

Devátého a desátého dubna se na kolínské průmyslové škole uskutečnil již třetí ročník Národního kola Čech vozů F1 na školách. Mezi soutěžní disciplíny patřil také marketing a příprava prezentačního stánku. Projekt přilákal zájem široké veřejnosti, která ocenila zejména rozvoj technických znalostí a vědomostí na školách. 

4/8/11
Zpravodajství: televize - video

2. dubna se v kolínských Starých lázních konal již devátý ročník country/folkového festivalu Porta. Do oblastního kola se přihlásilo 13 soutěžících z různých koutů republiky. Lákadlem pro diváky bylo večerní vystoupení kapely Žalman a spol. Vítězem polabského oblastního kola Porty se stala skupina Lážo Plážo.

4/2/11
Zpravodajství: televize - video

V pátek 25. března se na kolínském zimním stadionu uskutečnil druhý zápas finále české sledge hokejové ligy mezi týmy SK Draci Kolín a SKH LAPP Zlín. Již ve třetí minutě se kolínský tým dostal do vedení a nakonec vyhrál 4:3. Na zlínském ledě vyhrál Kolín 3:1 a díky výhře na domácí půdě se stal mistrem republiky.

vybrat z archivu »