Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
12/25/10
Zpravodajství: televize - video

Komorní smyčcový orchestr Archi za odborného vedení dirigenta a uměleckého vedoucího, bývalého violoncellisty Pražského komorního orchestru, pana Jiřího Čmugra zahrál 18. prosince Vánoční koncert v Městském divadle v Kolíně. K slyšení byly skladby českých i světových autorů. Orchestr byl pro tuto příležitost složený z nejlepších žáků a absolventů kolínské ZUŠ Františka Kmocha, tentokrát hrál v počtu 27 hudebníků. Těleso v minulosti dosáhlo i mezinárodního úspěchu, když získalo první cenu na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu mládeže v Neerpeltu v Belgii. V druhé polovině programu spoluúčinkoval smíšený komorní pěvecký sbor VOX nymburgensis.

12/19/10
Zpravodajství: televize - video

12. prosince byla v Kolíně zahájena výstava, která připomíná nakladatele Otakara Štorcha – Marienna. Výstava evokuje atmosféru kulturního života v Kolíně v meziválečném období a vztah nakladatele k tomuto městu. Právě on vydal v nakladatelství Aventinum řadu významných českých básníků a prozaiků, mezi nimi například J. S. Machara. Výstava je instalována v Červínkovském domě Regionálního muzea Kolín a potrvá až do 20. 3. 2011.

12/15/10
Zpravodajství: televize - video

1. prosince uspořádali na Základní škole Bezručova v Kolíně den otevřených dveří. Jeho součástí bylo i vystoupení žáků školy. Příprava dne otevřených dveří zabrala zhruba dva měsíce a zúčastnila se jich téměř celá škola. Výuka probíhala ve všech třídách klasickým způsobem, stejně jako v jiné dny.

12/1/10
Zpravodajství: televize - video

Kolínské divadlo hostilo v pátek 26. listopadu již desátý ročník soutěže MISS Kolínska. Porota vybírala z celkem finalistek a dále byly vyhlášeny Miss Sympatie a Miss Kolínského deníku, které byly oceněny na základě hlasů diváků a čtenářů. Deset vybraných dívek se utkalo o titul ve čtyřech disciplinách: módní přehlídka, rozhovor s moderátorem, volná disciplina a promenáda v plavkách. Vítězkou se stala a titul MISS Kolínska 2010 získala Tereza Křápová, která se zároveň stala i MISS Sympatie Kolínska 2010. Jako první vicemiss se umístila Agáta Nešporová, druhou vicemiss je Monika Šebestiánová. Gratulujeme!

vybrat z archivu »