Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
11/24/10
Zpravodajství: televize - video

Třináctého listopadu začala v Kolíně zimní tenisová sezona v podobě dvoudenního celostátního turnaje, kterého se zúčastnili i tenisté až z daleké Olomouce. Turnaj je celostátní a zúčastnit se jej může, jak potvrdil hlavní organizátor akce, každý závodní hráč, který vlastní platný registrační průkaz. Na turnaji hrají muži na pevném povrchu v pevné hale, ženy v nafukovací hale na antukovém povrchu. Kolínský tenisový klub funguje již více než 100 let.

11/15/10
Zpravodajství: televize - video
V říjnu 2010 začala na kolínské 5. ZŠ školička pro předškolní děti, tentokrát s africkým tématem. Díky školičce se děti navzájem poznají a první školní dny pro ně tak nejsou takovým stresem. Učitelky 1. stupně připravily program, v němž si děti vyzkoušely, jak to ve škole chodí. Celá příprava trvala učitelkám šest týdnů. Školička pro předškoláky začíná jedenáct
11/11/10
Zpravodajství: televize - video

Kolínský skauting slavil 23. října na Karlově náměstí 100 let od svého založení. Zároveň proběhlo výročí 90 let dívčího skautingu. Skauti před radnicí vztyčili státní vlajku, vyvěšena byla také vlajka dívčího skautingu. Skautské organizace byly v době totalitního režimu i na několik let zakázány.

11/4/10
Zpravodajství: televize - video

Jezdecký klub Václav v Kolíně pořádá ročně několik závodů. Členové oddílu se zaměřují hlavně na skokové ježdění. Oddíl má dlouhodobou tradici a ve své činnosti se zaměřuje především na začínající jezdce. Právě pro ně oddíl organizuje i některé soutěže. Jak říkají odborníci, postavit dobrou parkurovou trať je dost složité. Ta kolínská vyhovuje i svým písčitým podkladem začátečníkům i zkušeným jezdcům.

vybrat z archivu »