Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
10/27/10
Zpravodajství: televize - video

Koncem roku 2009 bylo započato se stavbou komunitního centra sociálních a psychosociálních služeb Kolárka. Centrum se otevřelo pro širokou veřejnost a nabízí velké spektrum odborných sociálních a psychosociálních služeb. Služby jsou určeny zájemcům ve věkovém rozpětí od dětí v základních školách až po seniory. Scházejí se zde také dva kluby důchodců. Na financování se podílely zdroje Evropské unie, předfinacování a spoluúčast hradilo město Kolín. Centrum Kolárka je otevřené od devátého září letošního roku.

10/16/10
Zpravodajství: televize - video

Přímo v úrovni Brandlovy ulice se tyčí pozdně gotická zvonice, která je součástí Chrámu sv. Bartoloměje. Postavena byla v roce 1504 mistrem Bartošem. Nyní mají návštěvníci možnost vystoupat o víkendech do zvonice a pozorovat krásy okolí. Zvonice je pro veřejnost otevřená každou sobotu od 10:00 do 16:00 a v neděli od 13:00 do 16:00.

10/6/10
Zpravodajství: televize - video

Druhého října si obec Ratenice připomněla 670 let od svého založení. Na programu nechybělo několik výstav, soutěž v pečení štrůdlu nebo sázení památného stromu. Výročí využili především rodáci, kteří si tak připomněli historii své obce. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení. Součástí oslav bylo i fotografování rodáků, obyvatel a přátel obce.

vybrat z archivu »