Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
9/28/10
Zpravodajství: televize - video

23. září byl v Žabonosech zavěšen nový zvon ve věži opraveného kostela svatého Václava. Zvon přijel vysvětit pražský arcibiskup Dominik Duka. Zvon svatého Václava byl vysvěcen symbolicky před svátkem tohoto českého patrona. V kostele byl nedávno ukončen archeologický průzkum, odborníci zde objevili rozsáhlá pohřebiště a základy tisíc let staré baziliky.

9/23/10
Zpravodajství: televize - video

Jedenáctého září se v Kolíně na Labi konal čtvrtý ročník závodu dračích lodí Kolínský drak o pohár starosty města Kolína. V soutěži se vždy utkají všechny posádky ve dvou rozjížďkách a nejrychlejší čas potom určí pořadí ve finálové jízdě, každá posádka tedy jede tři jízdy. Do letošního ročníku se přihlásilo dvanáct týmů, z nich jsou hmotně oceněna první tři místa, hlavní cenou je právě pohár starosty. Doprovodný program nabídl atrakce pro děti a také možnost občerstvení.

9/19/10
Zpravodajství: televize - video

5. září byl v lesoparku Borky odhalen pomník dvěma medvědům, kteří se Potkali u Kolína. Slavnosti se účastnil i režisér seriálu Pojďte pane, budeme si hrát Břetislav Pojar. Od prvního nápadu na pamětní desku uplynulo do její realizace několik let. Na velkém medvědím odpoledni nemohly chybět stylové kapely. Vystoupil Medvěd 009 a Brtník.

9/13/10
Zpravodajství: televize - video

29. srpna se v Konárovicích na Kolínsku loučili s prázdninami. Při této příležitosti byl uspořádán letecký den, který zorganizoval obecní úřad ve spolupráci s Klubem leteckých modelářů. Celá akce se uskutečnila již po jedenácté a předcházela jí dlouhodobá příprava. Návštěvníci si mohli prohlédnout i historická vojenská vozidla. Největším lákadlem byl vrtulník Sokol, který hojně využívá letecká záchranná služba.

vybrat z archivu »