Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
7/21/10
Zpravodajství: televize - video

Od 13. května do 29. srpna se v kolínském regionálním muzeu koná výstava na téma Lidé doby bronzu. Kurátorka výstavy Simona Bubeníková prozradila, že příprava výstavy trvala zhruba půl roku. 15. srpen bude výjimečný tím, že bude v muzeu naposledy k vidění zlatý depot. Organizátoři doufají, že po skončení bude výstava putovní.

7/12/10
Zpravodajství: televize - video

24. června si v DDM Kolín, kde se konala výstava železničních modelů, diváci mohli prohlédnout na tři stovky ručně dělaných modelů, tři sta továrních modelů a jedenáct kolejišť. Výstava se konala u příležitosti 40. výročí založení místního klubu železničních modelářů. Své modely představila řada českých, ale i zahraničních modelářů.

7/8/10
Rozhlasové zpravodajství
Rozhlasová reportáž z divadelního představení Snění o snu  na motiv Shakespearova Snu noci svatojánské. Herci jsou klienty sociálně terapeutické dílny v Kolíně. Představení vzniklo ve spolupráci s dramatickým kroužkem DDM Kolín pod vedením  Veroniky Kargerové.
záznam a střih: Jan Figar
foto: František Vaněk
7/6/10
Zpravodajství: televize - video

Absolventi kurzu výtvarné techniky "Krok za krokem" vystavovali své obrazy v prostorách Domu dětí mládeže v Kolíně. Lektorem kurzu byl pan Lubomír Štícha. Návštěvníci výstavy byli nadšeni, expozice se jim velmi líbila. Obrazy na ně příjemně zapůsobily a odcházeli s příjemnými pocity. Výtvarný kurz "Krok za krokem" pomáhá každému zájemci v odhalení svého skrytého výtvarného talentu.

7/2/10
Zpravodajství: televize - video

19. června se v Křečhoři konala rekonstrukce bitvy, ve které proti sobě v roce 1857 bojovalo Rakousko a Prusko. České i zahraniční vojenské soubory nadšenců a milovníků historie připravily rekonstrukci bojových scén této osudové bitvy. Bitvu každý rok navštíví v průměru dva tisíce diváků, kteří si nenechají ujít průvod vojsk vesnicí ani samotné bojové scény rámované střelbou z děl a dalších zbraní.

vybrat z archivu »