Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
5/26/10
Zpravodajství: televize - video

Dne dvacátého druhého května se ve Veltrubech poblíž Kolína konala slavnost Staročeské máje. Celou akci odstartoval průvod, který svou cestu začal u obecního úřadu a pokračoval celou vesnicí. Nechyběly ani typické májové tance, zúčastnilo se jich třicet dva tanečníků. Přípravy počaly začátkem března, v posledních třech týdnech se připravovala již celá obec, všechno se muselo ozdobit. Májová akce vyvrcholila zábavou na místním fotbalovém hřišti. Výtěžek ze slavnosti chtějí místní věnovat na pomoc obcím na severní Moravě, které postihla nedávná povodeň.

5/14/10
Zpravodajství: televize - video

8. května se na Karlově náměstí konal Den záchranářů, který zahajovala Městská hudba Františka Kmocha a mažoretky z kolínského domu dětí a mládeže. Diváci mohli vidět postup resuscitace, policie ukázala své vybavení a seznámila přítomné také s postupem, jak se zachovat při objevení nevybuchlé munice.

5/11/10
Zpravodajství: televize - video

Plemena chrtů závodí na kolínské dostihové již od roku 1981, každoročně se zde koná osm až deset dostihů. Dráha je travnatá, doběh má pískový. V zatáčkách má poloměr 6 metrů, v ovále 8 metrů. Dráhu tvoří dvě dvojitá U, postavená proti sobě, dimenzována je pro malá i velká plemena. Z malých boxů se startuje běh na 360 metrů a 480 metrů se běží z velkých boxů. Mezinárodní kynologická organizace uznává celkem 13 plemen chrtů, nejmenším je italský chrtík a největší je irský vlkodav. Chrti startují na dostizích do 8 let věku, v šesti letech mohou být zařazeni do kategorie senior. Nejbližším závodem na místní dráze je Kolínský zajíc, který se koná 15. května.

5/10/10
Zpravodajství: televize - video

Kolínský florbalový klub datuje počátek svojí existence do roku 2003. Přestože se zde začínalo pouze s týmem mužů, do současné doby se klub značně rozrostl. Vznikly další týmy a letos klub otevřel dokonce i přípravku pro mladší žáky. Tréninky se v hale odehrávají pravidelně každé úterý a každý čtvrtek vždy v uceleném bloku zaměřeném na určité dovednosti. Florbalových tréninků v Kolíně se účastní nejen chlapci, ale i dívky každého věku, klub je otevřený všem zájemcům.

5/2/10
Zpravodajství: televize - video

18. dubna se na zámku Kačina konala cukrářská pouť. Více než šedesát stánků nabídlo pestrou paletu cukrářských výrobků, rozmanitých cukrovinek, lékořice, marcipánu, ale také sušeného ovoce. V prostorách zámku pak byla výstava suchých květin a ochutnávka vín. Cukrářkou pouť pořádalo Muzeum českého venkova, které na zámku Kačina sídlí. Cukrářkou pouť ocenili nejen dospělí, ale především děti.

vybrat z archivu »