Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
3/31/10
Zpravodajství: televize - video

V kolínském domě dětí a mládeže fungují již šestým rokem kurzy pletení košíků pod vedením paní Evy Mojžíšové. Obliba kurzů každým rokem stoupá, řemeslo tedy na Kolínsku rozhodně nevymírá. Mnoho místních výrobků lze spatřit na různých řemeslných trzích. Doposud se kurzů zúčastnilo zhruba šedesát zájemců.

3/25/10
Zpravodajství: televize - video

V sobotu 13. března představili výsledky své celoroční práce na projektu Formule 1 na školách studenti druhých ročníků Střední průmyslové školy Kolín. Přestávky programu vyplnila hudba skupiny Fragmenty. Ve dnech 24. – 25. dubna se na místní SPŠ uskuteční závody modelů formulí.

3/22/10
Zpravodajství: televize - video

Kolín - 13. března se v kolínských Starých Lázních konalo polabské kolo soutěže v trampských písních Porta 2010. Celkově již osmý ročník je určen mladým talentům i muzikantům, kteří si chtějí zahrát na folkové soutěži. Letos se přihlásilo devět soutěžících. Pořadatelé zajistili i zajímavé hosty - kapely Za větrem a Marien. Vítěz postupuje do finálového kola, které se bude konat v červnu.

3/15/10
Zpravodajství: televize - video

Od 6. března do 23. dubna se v kolínském divadle s pracemi svých studentů představuje Vysoká škola uměleckoprůmyslová. Vystavená díla byla vybrána školní komisí. Vedoucí ateliéru malby Stanislav Diviš jmenovitě představil vystavující studenty. Kolínské divadlo těmito akcemi vychází vstříc i kolínským školám, které výstavy často navštěvují i se svými vyučujícími.

3/8/10
Zpravodajství: televize - video
Reportáž Františka Vaňka  a  Veroniky Kargerové z kolínských břehů.
vybrat z archivu »