Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
10/29/09
Zpravodajství: televize - video

24. října se ve Velkém Oseku konala drakiáda. Na ní bylo k vidění mnoho krásných draků a dýňových strašidýlek. Především malí ocenili barevnost a různé tvary draků. Protože počasí bylo příznivé, nebe nad Velkým Osekem zaplnily desítky draků. Akci uspořádalo Sdružení naděje ve spolupráci s obcí. Organizátoři akce si pro všechny účastníky připravili na závěr večerní překvapení ve formě lampionů.

10/22/09
Zpravodajství: televize - video

17. října byla ve Třech Dvorech na Kolínsku uspořádána výstava ručních prací místních obyvatel. Sešlo se šestnáct vystavovatelek a dohromady bylo k vidění 900 exponátů. Výrobky pochází z rukou žen několika generací. Výstava nadchla desítky obyvatel obce a zároveň připomněla, jak trávily večery jejich babičky.

10/20/09
Rozhlasové zpravodajství
30. září uplynulo již deset let od zrušení kolínského Rozhlasu po drátě. Na jeho začátky vzpomíná dlouholetý zaměstnanec Václav Prukner.  Reportáž Veroniky Kargerové.
10/16/09
Zpravodajství: televize - video

Město Kolín se v sobotu 10. října stalo dějištěm velké cyklokrosové události. V místním lesoparku Borky se jelo čtvrté kolo Českého poháru. Sjeli se sem závodníci ze všech koutů České republiky, ale i ze Slovenska, Německa a Rakouska. Dopoledne odstartovali junioři, ve dvě hodiny přišla na řadu elitní mužská kategorie.

10/9/09
Zpravodajství: televize - video

Dne 4. října se v rámci jezdeckých slavností na zámku Kačina u Kutné Hory konalo slavnostní udělení certifikátu Polabí – regionální produkt. Hlavním cílem akce je propagovat region a nabídnout turistům pestrou paletu místních výrobků i potravin. Proto se vybírají výrobky především od drobných podnikatelů a řemeslníků, kteří nemají prostředky na propagaci své práce. Pro výrobce, kteří získají certifikát Polabí - regionální produkt, je to potvrzení, že je jejich výrobek originální a ekologicky šetrný.

10/6/09
Zpravodajství: televize - video

Ve Veltrubech na Kolínsku se u příležitosti svatováclavských svátků 28. září konalo svěcení heraldických symbolů obce. Inspirací pro podobu symbolů si Veltruby našly ve své historii, finální vzhled znaku vytvořil pan Miloslav Holas z Poděbrad. Dominující ve znaku je velká trouba v modrém poli, které znázorňuje oblohu. Troubu nese lev a pod ním je voda, tedy tekoucí Labe. Ze zeleného pole vyrůstá česká lípa, zelená značí úrodnou nížinu a žlutá barva jsou lány obilí. Další akcí obce Veltruby bude vysvěcení zrekonstruované kapličky na Hradišťku 28. října.

10/3/09
Zpravodajství: televize - video

24. září se v kolínském Domě dětí a mládeže konala výstava ovoce a zeleniny. Na výstavě mohl návštěvník zhlédnout mimo jiné šedesát čtyři druhů jablek, dále hrušky, papriky, rajčata a dokonce i léčivé byliny. Součástí výstavy byly i recepty na využití bylinek při domácí léčbě. Nejčastějšími návštěvníky výstavy byli žáci základních škol. Exponáty však také poutaly pozornost dospělých, mezi nimi především majitelů zahrádek.

vybrat z archivu »