Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
7/29/09
Zpravodajství: televize - video

25. července se ve Starém Kolíně konala Starokolínská lyžovačka. Tuto akci pro pobavení nejen místních obyvatel připravil starosta obce, klub vodáků a Letní tenisový klub ve Starém Kolíně. Povinná výstroj účastníků lyžovačky se skládala ze zimních lyží, pokrývky hlavy, rukavic a šály.

7/17/09
Zpravodajství: televize - video

V obci Dobšice, která je proslulá svým zájmem o keltskou kulturu, se rozhodli přiblížit tuto kulturu i těm nejmladším. Proto pro ně postavili keltské oppidum s herními prvky. To tematicky doplňuje tamní keltské muzeum. Místní navíc plánují i vybudování naučné stezky s informačními panely o chráněných rostlinách a živočiších této oblasti. Již dnes se keltské oppidum těší velkému zájmu místních obyvatel i lidí z okolí. 

7/11/09
Zpravodajství: televize - video

Dne 26. června se v Červených Pečkách konala přehlídka folkových a country kapel. Letošní přehlídky se zúčastnilo několik kapel v čele s domácí skupinou Trampoty, která byla i organizátorem celé akce.  Vedle dobré muziky si návštěvníci užili i dobrého jídla a pití. Všichni si pochvalovali dobrou atmosféru a přehlídce přálo i počasí.   

7/5/09
Zpravodajství: televize - video

Dvacátého čtvrtého června se ve Zbyslavi na Čáslavsku konaly Slavnosti lesního rohu. Akci pořádalo Občanské sdružení za záchranu kostela Nejsvětější Trojice, předcházela jí pečlivá příprava, které se zúčastnil velký počet lidí. Velký podíl na úspěchu slavnosti měli členové jezdeckého oddílu, myslivecké ze sdružení a s úklidem prostoru okolo kostela pomohli hasiči. Slavnosti lesního rohu byly uměleckým požitkem pro mnohé, nejen místní diváky a zároveň sbírkou na opravu místního kostela.

vybrat z archivu »