Pan Zdeněk Běhal je kolínský sběratel minerálů, kamenů a českých granátů. V okolí Kolína se těžily dva druhy českých granátů: Almandin a Pyrop. Pyropy se na Kolínsku těžily od poloviny 18. století řádově asi 100 let. Zpracovávaly se v Kolíně, brusiči granátu měli ve městě ustanovený svůj cech. V Kostele sv. Václava v Kolíně byla deponovaná monstrance osázená kolínským granátem. Největší známou soupravu šperků z kolínského granátu vlastnila Terezie Czecinkarové von Birnitz. Nejen granáty ale i ostatní minerály lze vidět v domě pana Zdeňka Běhala v Kolíně.
V sobotu 7. března se v Českém Brodě konal 4. ročník Drátohraní. Jednalo se o prodejní výstavu spojenou s ručními dílnami. Sraz si zde dali všichni příznivci drátků, korálků a šperků, tedy dráteníci, šperkaři, smaltéři a další řemeslníci, kteří se zabývají jemným zpracováním drátů, šperků a drahých kovů. Celkem 45 vystavujících nabídlo své výrobky, ale také prakticky ukázali a naučili zájemce základní pracovní postupy v těchto oborech.
V sobotu 7. března navštívil Kutnou Horu nejlepší český amatérský kulturista. Tomáš Bureš hrál jako každý kluk nejdříve fotbal. Díky svým kamarádům se začal věnovat cvičení a kulturistice. Trénuje asi pětkrát týdně základní kulturistické cviky. Každý trénink trvá cca 90 minut. Tomáš byl dvakrát absolutním mistrem ČR, byl také absolutním mistrem Evropy, absolutním mistrem světa a absolutním mistrem Universe. Celý rok dodržuje striktní dietu bohatou na bílkoviny. Denní porce jídla se skládá ze dvou kilogramů masa a šesti sáčků rýže. Před závody Tomášova spotřeba jídla stoupne až na dvacet sáčků rýže a je schopen denně vypít až dvacet litrů vody. Jeho současná hmotnost je 115 kilogramů. Ve vrcholné formě se chce udržovat dalších pět let.
V neděli prvního března se v kolínském Domě dětí a mládeže konal šachový turnaj, proběhlo zde osmé kolo regionální soutěže. Do turnaje které je zapojeno deset týmů, každé má vždy pět členů. Některé týmy se potýkají s personálními potížemi, mají problémy s obsazením všech pěti míst, mají totiž málo hráčů. V současné době je na špičce žebříčku sestava z Lysé nad Labem. Hrálo se tempem čtyřicet tahů za dvě hodiny, jinak soutěžící partii prohrál. Regionální šachová soutěž má devět kol, poslední z nich se uskuteční patnáctého března v Sendražicích.