Televizní a rozhlasové zpravodajství z Kolína a okolí

Kolínská průmyslovka jde s dobou
2/13/24
Reportáž z Noci otevřených dveří 9. února 2024.
2/25/09
Zpravodajství: televize - video

V Kolínské Galerii Na Hradbách se dvacátého února pořádalo slavnostní zahájení výstavy výtvarných prací dětí z dětského domova v Býchorech. Děti za pomoci kantorů připravily pro návštěvníky občerstvení a drobné dárky. Jako zpestření předvedly krátké taneční a hudební vystoupení. Výstava potrvá do devatenáctého března. K vidění je asi třicet obrazů dětí různých věkových kategorií.

2/25/09
Zpravodajství: televize - video

Sedmnáctého února se uskutečnilo předání cen ankety Nejlepší sportovec Kolína. Podle očekávání se stala kolínským sportovcem roku devatenáctiletá kladivářka Kateřina Šafránková. V tomto ročním období Kateřina pod dohledem trenéra Jiřího Tučka především posiluje v hale. Původně se věnovala kouli, ale nakonec zvítězilo kladivo. Její tréninky jsou nyní zaměřené na všestrannost, zlepšení fyzické kondice a na zvýšení technické úrovně. I když měla možnost trénovat v zahraničí, nakonec zvítězila "kolínská parta" trenérů a jejích sportovních kamarádů.

2/21/09
Zpravodajství: televize - video

13. února se v obci Zibohlavy na Kolínsku konala akce Putovní kino. Pořadatelem akce byl Český rozhlas - Region. Organizátoři během února objedou obce Středočeského kraje a nabídnou nejnovější českou i zahraniční produkci. Dosavadní průběh akce organizátory příjemně překvapil. V některých obcích přišlo i sedmdesát filmových fanoušků. Pro obyvatele Zibohlav bylo připraveno celkem pět titulů. Lidé nejvíce ocenili především české filmy Bobule a U mě dobrý.

2/21/09
Zpravodajství: televize - video

14. únor je zasvěcen sv. Valentýnovi, patronovi všech zamilovaných. Historie nám říká, že kdysi dávno žil kněz Valentýn, který tajně oddával zamilované páry. Svátek byl obnoven počátkem 20. století v USA. Odtud se postupně dostával i do evropských zemí a po roce 1989 zakotvil i v Česku. Zde nahradil komunisty protěžovaný Mezinárodní den žen, který připadal vždy na osmého března. I v Kolíně si blízcí lidé prokazovali vzájemnou lásku kytičkou a nějakým drobným dárkem. 

vybrat z archivu »